hit
counter
ارز مجازی چینی در راه است!
 

ارز مجازی چینی در راه است!

 > اخبار ارز و سکه  > ارز مجازی چینی در راه است!
ارز مجازی چین

بانک مرکزی چین به زودی ارز مجازی خود را روانه بازار خواهد کرد!

 

علی رغم ممنوعیت بیت کوین و سایر ارزهای رمزگذاری شده ی خصوصی در چین، بانک مرکزی چین برنامه دارد به زودی از ارز مجازی رسمی این کشور رونمایی کند، فرایندی مشابه که در کشور روسیه نیز در حال انجام است.

 

ارز قاونی و رسمی مجازی چین در کاهش هزینه های تراکنش های مالی بسیار موثر خواهد بود، علاوه بر اینکه این ارز مجازی موجب میشود ارائه خدمات مالی به نقاط دور دست و روستاها نیز بیش از پیش گسترش پیدا کند و همچنین عملکرد سیاست های پولی و مالی این کشور را بهبود خواهد بخشید.

 

Yao Qian، یکی از مدیران برجسته بانکی در چین، تاکید میکند که “با گسترش اقتصاد در فضای مجازی نیاز است بانک مرکزی ارز مجازی و رسمی خود را عرضه کند، لازم است بانک مرکزی چین سرعت انجام تحقیقات و ایجاد ارز مجازی خود را بالا ببرد.

 

این سخنان قبل تر نیز توسط رئیس بانک مرکزی چین بیان شده بود، شاید رفتار بانک مرکزی چین در مقابله با و ممنوعیت هرگونه ارز مجازی خصوصی و یا غیر متمرکز دیگر کمی بی رحمانه بوده و منصفانه نباشد.

 

بانک مرکزی چین، ممنوعیت ایجاد و عرضه اولیه سکه های مجازی و یا همان ارزهای رمزگذاری شده (ICO) را به تمامی شرکت ها و موسسات خصوصی اعلام کرده است.

 

شایان ذکر است که ارزهای الکترونیک نظیر پی پال، پرفکت مانی و وب مانی در دسته ارزهای رمزگذاری شده قرار نمیگیرند و لذا فعالیت آنها همانند گذشته در چین مجاز است.